1-) Her şeyden Önce İmla: Eğer bizimle yazmak istiyorsan imla kurallarına dikkat etmek zorundasın. -da’ları -ki’leri ayrı yazmıyorsan sağ üstteki kırmızı çarpı işaretine basarak görüşmeyi sonlandırabilirsin :). Fakat biliyoruz ki sen bunların üstünden gelebilir ve yazılarını imla kurallarını hiçe saymadan yazabilirsin. Zaten herkes böyle yazmak zorundadır değil mi?

2-) Teknoloji ve bilim Bilgini Bize Göster: Başvurunu yaptıktan sonra bize herhangi bir konu hakkında özel mesajla (pm) bilgilendirici bir yazı yazmalısın. Biz de yazıyı kontrol ederek bir makaleyi nasıl yazdığını öğrenmiş oluyoruz. Yani sen 300 kelimelik bir yazının yarısını alıntılıyor musun, bu yazıları nasıl yazıyorsun, kendi görüşlerini nasıl belirtiyorsun, kaynaksız bir şekilde kafandan mı yazıyorsun; bunları bilmeliyiz.

3-) WordPress Hakkında Az Da Olsa Bilgi Sahibi Olmalısın: Malum, sitemizin tasarımı WordPress yazılımı ile oluşturuldu. Bu konuda sıfır bilgiliysen bir yazı hazırlaman senin için çok zor olur. Ancak sen bunu da biliyorsundur, zor değil :).

4-) Gelir Elde Edemezsin: Burası gönüllü bir ortam, yani burada teknoloji ve bilim alanında istediğin kadar yazı yazabilirsin fakat yarın bir gün bu yazılardan maddi hak iddia edemezsin, böyle bir düşüncen varsa hayallerini yıktığımız için üzgünüz. Fakat dur! Eğer bir gün site sahibi lotoyu tutturursa bundan sana da pay düşecektir. (Umutsuzca biz de bu durumu bekliyoruz)

5-) Çeviri mi Yapacaksın, Dikkat Et: İngilizcen yoksa çeviri sitelerinden yapacağın çeviriyle bize gelmeni istemeyiz. Çünkü yazdıklarından ne sen ne biz ne de okuyucu anlar. Üstüne üstelik burada teknoloji ve bilimin dibine vurduğumuz için eğer orta düzey bir İngilizcen yoksa boşver o konuyu 

6-) Boş Duranı Sevmiyoruz: Yanisi, sen eğer ayda bir yazı yazıp bir daha bizi görmeyeceksen sana yazar değil, katkıda bulunan abone hesabı açalım.

BURADAN ÜYELİK HESABI AÇABİLİRSİN